Jdi na obsah Jdi na menu

Napajedelská vzduchovka 2019

9. 6. 2019

Pobočný spolek Asociace víceúčelových základních organizací technických sportů a činností Napajedla / ve zkratce AVZO TSČ / uspořádal na střelnici v Napajedlích, Zámoraví jubilejní 15. ročník střelecké soutěže Napajedelská vzduchovka. Soutěž byla vypsána pro věkové kategorie závodníků do 12 let, 13 až 17 let a nad 18 let. Soutěžící mohli střílet vzduchovkami s otevřenými miřidly nebo s dioptrem na terče vzdálené 10 m.

Celkem se soutěže zúčastnilo 30 závodníků, přičemž nejpočetnější výprava přijela z AVZO TSČ Poličná, vedená předsedou pplk.v.v.Ing. Jaroslavem Fabiánem a předsedou Biatlon klubu Pavlem Vaiglem. Rovněž předseda Svazu branně technických sportů  / SBTS /  Kunovice  RSDr. Jiří Jurásek vyslal do soutěže velmi nadějné mladé střelce s moderními vzduchovkami TAU 200 na stlačený plyn.

Ředitelem soutěže byl Jaromír Strmiska, hlavním rozhodčím Libor Kubíček, řídícím střelby Bc.Karel Řezanina, tajemníkem soutěže Jiří Maňásek. Technické zabezpečení zajistil Miroslav Velísek. Závodníci soutěžili v disciplině 20 ran vleže bez opory na mezinárodní terč v čase 20 minut včetně nástřelu. Dalekohled a korektor byl povolen.

V kategorii do 12 let zvítězil David Hrbáček z SSK Březolupy s nástřelem 176 bodů. V kategorii 13 až 17 let si 1. místo vybojoval Nikolas Kubín z AVZO TSČ Poličná se 166 body. V kategorii nad 18 let si vítězství vybojoval Vratislav Doležal z AVZO TSČ Napajedla s nástřelem 188 bodů a stal se tak i absolutním vítězem 15. ročníku soutěže Napajedelská vzduchovka. Z rukou ředitele soutěže převzal putovní pohár, pohár roku 2019, zlatou medaili, diplom a věcnou cenu. První tři závodníci z každé kategorie získali medaile, diplomy a věcné ceny.

Za poskytnuté věcné ceny nutno poděkovat Obecnímu úřadu Poličná a spolku AVZO TSČ Napajedla za přispění Města Napajedla.